صفحه اصلی / بلاگ / از بین بردن کبودی دور چشم

از بین بردن کبودی دور چشم

1396/12/6


از بین بردن کبودی دور چشم 

از مشکلات شایع میان افراد سیاهی دور چشم است میکلی که سیاهی چشم ها را به صورت جدی تهدید میکند . عده ای معتقدند این سیاهی ارثی است و نمیتوان آن را از بین برد اما اصلا همچین چیزی نیست . با کارهایی هرچند کوچک میتوان این سیاهی ها را به طور دائم و کامل از بین برد . 

رسوب ملانین در لایه ی دوم ، عادت های غلط و رژیم های فلط غذایی ، ورم اطراف چشم ، شل شدن پوست پلک ، کم خونی ، بیماری های تیروئیدی ، بیماری های هورمونی و حساسیت های پوستی عواملی هستند که این سیاهی را به وجود می آورد و عواملی مثل آفتاب زیاد ، تغییرات هورمونی و بی خوابی به شدت آن را تشدید می کند . 

افزایش سن از دیگر عواملی است که سیاهی دور چشم را بوجود می آورد . این تبرگی های از قسمت داخلی چشم شروع می شود و به سمت اطراف پخش میشود و باعث ایجاد ظاهر ناخوشایندی در فرد میشود و شخص را مسن تر و افتاده تر از سن نشان میدهد و به همین دلیل است که درمان آن امری بسیار مهم برای همگان است . 

درمان سیاهی دور چشم 

این تیرگی ها اگر از نوع آناتومیکی و ژنتیکی باشد درمان ندارد اما تیرگی هایی که به مرور زمان در فرد ایجاد شده را میتوان به راحتی درمان کرد . 

در طب مدرن درمان این نوع تیرگی ها قطعی نیست . کرم هایی با عنوان کرم ضد سیاهی دورچشم وجود دارد که این تیرگی ها را در برخی افراد تا حدودی کاهش میدهد . 

لیزر و لایه بردارهای شیمیایی نیز در درمان آن موثر بوده اما این نوع درمان موقتی است و نمیتوان گفت که تیرگی ها ار به طور کامل از بین میبرد . 

افراد گرم مزاج بهتر است از خوردن غذاهای طبع گرم خودداری کنند چرا که خوردن این نوع غذاها تیرگی دورچشم را تشدید میکند . اصلاح رژیم و برنامه ی غذایی از بهترین کارها برای از بین بردن این تیرگی هاست . خوردن 3 لیوان آب انار در هفته به طور قطع تاثیر به سزایی در تیرگی دور چشم هایتان خواهد داشت . 

پیشنهاد بعدی ما خوردن هویج در همه ی وعده های غذایی است . در صبحانه به صورت مربا ! برای نهار به صورت آب پز و برای میان وعده ه صورت آب هویج !! 

استفاده از تغذیه ی مناسب در روند بهبودی تیرگی دور چشم هایتان را جدی بگیرید . 


ارسال نظر:


جستجو در بلاگ

جراح پلاستیک

دکتر رضا فرسا با سابقه 25 ساله در انجام جراحی های پلاستیک، بخصوص جراحی بینی و صورت، مزوتراپی و همچنین دیگر جراحی های زیبایی